13 ایده برای طراحی فضای سینمای خانگی

13 ایده برای طراحی فضای سینمای خانگی

آیا در خانه یک فضای اضافی برای ایجاد یک سینمای خانگی دارید..!؟

سعی کنید ایده های طراحی سینمای خانگی را امتحان کنید که به فضای شما شخصیت می دهد. در سال 2019 شاهد ظهور طراحی داخلی های خلاقانه برای سینمای خانگی هستیم. شما می توانید یک فضای الهام گرفته از ظرافت، طرح های عجیب و غریب یا به سبک مدرن برای لذت بردن از فیلم های مورد علاقه خود بسازید.

در اینجا 13 ایده برای طراحی فضای سینمای خانگی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها یک سینمای خانگی به یادماندنی بسازید:

 • ایده سینمای خانگی کلاسیک

ایده سینمای خانگی کلاسیک جذابیت یکپارچه ای را برای یک سینمای خانگی به ارمغان می آورد. شما می توانید از دیوارهای پارچه ای با پانل های چوبی قهوه ای تیره و همچنین کف قهوه ای روشن با فرش قرمز برای ایجاد این فضا استفاده کنید. یک درب دولنگه با نمای چرم به عنوان ورودی و در کنار آن یک کانتر بار با چوب تیره ایجاد کنید. همچنین برای داشتن یک فضای سینمایی جذاب می توانید یک پانل منحنی با نام شخصی در بالای در یا پرده نمایش سالن سینما نصب کنید. یک ردیف از لامپ های کوچک را در امتداد بالای صفحه پانل اضافه کنید. صندلی های سرخ رنگ و پرده های سنگین، جذابیت بینظیری را به فضای داخلی سینمای خانگی  اضافه می کنند.

 • سینمای خانگی به سبک تیره

سینمای خانگی، به سبک تیره برای صاحبان خانه با سن بالا مناسب است. این فضا می تواند شامل دیوارهای تیره، کف خاکستری و صندلی های چرمی سیاه با دسته های عریض باشد. برای طراحی گیراتر، کاناپه ترکی با پارچه های خزدار مصنوعی بر روی آن را نیز می توانید اضافه کنید. در فضای بین دو صندلی هم از میز پایه دار استفاده کنید.

 • سینمای خانگی عادی با پوستر فیلم

ایده های طراحی سینمای خانگی لزوما رسمی نیستند. شما می توانید از یک سری پوسترهای فیلم در طراحی دیوارهای سینمای خانگی استفاده کنید. پوستر فیلم های کلاسیک یا فیلم هایی که برنده جایزه شده اند بر روی دیوار ساده بسیار عالی می شود. اضافه کردن رنگ آبی به محیط، کفپوش نرم و صندلی سینمای خانگی راحت، فضای سینمای خانگی را آرام تر و جذاب تر می کند.

 • سینمای خانگی با مبل ال

مبلمان بزرگ ال برای سینمای خانگی با فضای صمیمی تر بسیار مناسب است. مبلمان ال با چرم قهوه ای و کوسن های طرح دار آرایش مناسبی به نشیمن سینمای خانگی می دهد. پرده نمایش سینمایی باید با زاویه درستی مقابل مبلمان نصب شود که بهترین وضعیت تماشای فیلم را برای همه افراد فراهم کند.

سقف و دیوار های سفید با مبلمان قهوه ای هارمونی خوبی دارد. برای تکمیل سینمای خانگی از کف چوبی به رنگ قهوه ای متوسط و فرش تیره استفاده کنید. برای افزایش ظرفیت سینمای خانگی می توانید یک ردیف صندلی در پشت مبلمان  اضافه کنید.

 • سینمای خانگی با میز بار

وجود میز بار در فضای سینمای خانگی که سبب می شود همراه با غذا خوردن  فیلم هم تماشا کنیم بسیار سرگرم کننده است. صندلی ها ی سینمایی با اختلاف ارتفاع روبروی پرده نمایش نصب می شوند.

 • سینمای خانگی با پنجره های بزرگ شیشه ای

با نصب پنجره های شیشه ای بزرگ در فضای سینمای خانگی، فضای داخلی سینما را با محیط بیرونی مرتبط می کنید. شما می توانید زمانی که پرده ها کنار کشیده شده است از مطالعه کتاب های خوب و گوش دادن به موسیقی لذت ببرید و نیز برای لذت بردن از تماشای فیلم می توانید با پرده های سنگین فضای سینمای خانگی را تاریک کنید.

 • سینمای خانگی الهام گرفته از یک تخیل فانتزی

یکی از ایده های عمومی برای طراحی سینمای خانگی الهام گرفتن از تخیل های فانتزی است. شما می توانید این تم های تخیلی را با استفاده از طرح های رنگی، الگوها، متریال یا دکوراسیون در طراحی فضای سینمای خانگی خود استفاده کنید. به عنوان مثال تصاویر اژدها، سیارات و…را می توانید به عنوان طراحی دیوارها استفاده کنید.

 • سینمای خانگی چوبی

سینمای خانگی چوبی یک احساس “ذن” ایجاد می کند. از سایه روشن های رنگی برای کف چوبی، دیوارها و سقف استفاده کنید.

صندلی های سینمایی مدرن و مینیمالیستی را با رنگ های گرم نصب کنید تا چوب را متعادل کنید مانند قرمز یا نارنجی. چراغ های دیواری  به سبک فانوسی جو سالن سینمای خانگی را بهبود می بخشد.

 • سینمای خانگی هنری

روش های بسیاری وجود دارد که شما یک سینمای خانگی هنری بسازید. شما می توانید از طراحی به سبک گالری، با دیوارهای سفید، کف چوبی روشن و مبل های یک نفره به صورت پراکنده در فضای سینمای خانگی استفاده کنید. یک میز چوبی کوچک هم در کنار هر مبل برای سرو خوراکی و نوشیدنی قرار دهید.

یا یک چیزی بیشتر از حد معمول، تجربه یک کلاب (باشگاه) فیلم در فضای سینمای خانگی با صندلی هایی شامل مبل های دو نفره یا صندلی های بلند با میزهای چوبی بازیافت شده. کف چوبی سالن با فرش های منقوش منتخب خود و برای دیوارها هم چاپ پوسترهای فیلم کلاسیک در مقیاس بزرگ.

 • سینمای خانگی خانواده دوست داشتنی

برای خانواده هایی که فرزند دارند سینمای خانگی به سبک خانواده دوست داشتنی ایده بسیار خوبی است. کف سالن سینما نه تنها به دلیل ایمنی جهت کودکان باید مفروش باشد بلکه آکوستیک صوتی هم ایجاد می کند. صندلی های سینمایی می توانند دو رنگ شاد داشته باشند مثلا نارنجی و سبز.

 • سینمای خانگی آینده گرا

یک سینمای خانگی آینده گرا ممکن است ویترینی از رنگ های خاکستری با عناصر طراحی شده براق باشد. به جای استفاده از لامپ های معمولی شما می توانید از نورهای مخفی بر روی دیوار استفاده کنید. ترکیبی  از رنگ خاکستری تیره برای دیوارها، سقف و صندلی سینمایی و خاکستری روشن تر برای کف سالن. همچنین یک رنگ خاکستری تیره تر در پشت پرده نمایش سینما برای تأکید بر نمایش فیلم. هر یک جفت مبل خاکستری تیره با یک میز با قاب سفید ترکیب  خوبی دارند. بلندگوها و سایر تجهیزات در زیر ساختار پرده نمایش نصب می شود.

 • سینمای خانگی بتنی

بلوک های بتنی رنگ خاکستری و بافت قدیمی دارند که مانند دیوار های روستایی به نظر می رسند ولی برازنده. ترکیب بلوک های بتنی سیاه و سفید و مبل خاکستری تیره خوب است ولی اگر در این میان رنگ قرمز را در  پرده یا کوسن های صندلی سینمایی اضافه کنید  هارمونی زیبایی در فضای سینمای خانگی شما ایجاد می شود.

 • سینمای خانگی به سبک سفید

سینمای خانگی سفید یک آپشن کلاسیک و خاص برای یک خانه مدرن می باشد. از دیوارها، سقف و صندلی های سینمایی سفید استفاده کنید تا فضا را جادو کنید. کفپوش سفید با نقش های کم و بیش سیاه و سفید باعث می شود ابعاد سالن سینمای خانگی بزرگتر به نظر برسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *