چه‌طور بهترین صندلی سینمای خانگی را پیدا کنیم؟

مخاطبان صندلی سینمای خانگی را بشناسید.

این یکی از توصیه‌های همیشگی به بازاریابان است اما در این مورد هم کاملا صدق می‌کند. قبل از طراحی سینمای خانگی و خرید صندلی باید بدانید که می‌خواهید میزبان چه کسانی باشید. یعنی تعداد افرادی که هم‌زمان در سینمای خانگی شما به تماشای یک فیلم خواهند نشست، چند نفر است؟ آیا همه‌ی این افراد بزرگ‌سال هستند یا کودک و سال‌خورده هم میان‌شان حضور دارد؟
طبیعتا برای تعداد مخاطبین زیاد باید صندلی‌های بیش‌تری هم بخرید و ممکن است بخواهید بسته به فضایی که در اختیار دارید، از صندلی‌هایی استفاده کنید که بدون هدر دادن فضا به راحتی در کنار هم قرار می‌گیرند.
اگر از سینمای خانگی‌تان برای پذیرایی از کودکان هم استفاده خواهید کرد، قابلیت تمیز شدن صندلی‌ها مهم خواهد بود و برای افراد سال‌خورده، آسانی نشستن در صندلی و بلند شدن از آن و البته نحوه‌ی قرارگیری و تماس درست کمر با صندلی.

  • راحتی صندلی سینمای خصوصی را در نظر بگیرید.

بعد از مشخص کردن مخاطبین، باید به دنبال مدلی از صندلی باشید که باعث ایجاد حس راحتی در شما می‌شود. اگر قرار است در سینمای خانگی‌تان ناراحت باشید، تنها دلیل موجه، تماشای یک فیلم ناراحت‌کننده است. اما همان‌طور که گفتیم، بسیاری از کسانی که بودجه‌ی مورد نظرشان را عمدتا صرف سیستم صوتی و تصویری می‌کنند و همین باعث می‌شود که هنگام نشستن در صندلی‌های سینمای خانگی احساس راحتی نکنند.
صندلی سینمای خانگی باید دسته‌دار باشد و از سر تا پای شما را در بر بگیرد. جنس مواد استفاده‌شده در رویه‌ی صندلی و تشک آن باید راحت باشد. به یاد داشته باشید که شما در حال خریدن سرویس خواب نیستید، اما راحتی این صندلی‌ها به اندازه‌ی راحتی سرویس خواب مهم است.

  • دوام صندلیتختخواب شو سینمای خانگی هم مهم است.

قیمت صندلی مخصوص سینمای خانگی می‌تواند بسیار بالا باشد. پس بهتر است قبل از خرید به دوام و پایداری آن نیز فکر کنید. داشتن گارانتی، یک نشانه‌ی خوب در این مورد است. جنس بدنه، رویه و مواد استفاده‌شده در ساختن صندلی را در نظر بگیرید و گزینه‌ای را انتخاب کنید که یک سرمایه‌گذاری معقول به حساب می‌آید.

  • به ظاهر خانهتان فکر کنید.

اول جای سینمای خانگی را در منزل‌تان مشخص کنید و سپس به عناصر موجود در طراحی آن بخش از خانه فکر کنید. رنگ و مدل صندلی را طوری انتخاب کنید که با دکور آن بخش از منزل سازگار باشد.
اگر سینمای خانگی بخشی مجزا (مثلا یک اتاق جداگانه) از منزل خواهد بود، به فضایی فکر کنید که می‌خواهید بسازید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *